23 Eki 2021
Ekim 23, 2021

TTNET Huawei HG630A

0 Yorum

Huawei modemlerin bütün hepsinde olduğu gibi bu modemde de kurulum kolay. Kablolu olarak bağlantı gerçekleştirdiğiniz bir bilgisayardan bir internet tarayıcısı açalım ve adres çubuğuna  “192.168.1.1” yazıp Enter tuşuna basalım.

2

Kullanıcı adı ve Şifre isteyen bir sayfa gelecek; Kullanıcı Adı: “admin” Şifre: “ttnet” yazıp giriş yapalım.

3

Açılan sayfada modem arayüzüne giriş şifresini değiştirmeniz için yeni şifre ve şifre onayı isteyen bölüme, kendi belirlemiş olduğunuz şifre girebilir ya da “Değiştirmeden Geçiniz” butonuna basarak mevcut şifreyi değiştirmeden ilerleyebilirsiniz.

Modem arayüz sayfası açıldığında, Huawei modeminizin Kolay Kurulum ekranı karşımıza gelecektir.

  1. ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL Şifresi bölümüne ,servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu Kullanıcı Adı ve Şifrenizi yazmanız gerekecek.
  2. Kablosuz Ayarları bölümünde “Aktif” bölümünün işaretli olması gerkiyor. Kablosuz Ağ Adı bölümüne kendi belirlemiş olduğunuz, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir kablosuz ağ ismi Bu isim, modeminizin kablosuz ağa bağlanırken gözükecek ismi olacaktır. Güvenlik Seviyesi bölümünü WPA2-PSK seçmenizi tavsiye ederiz. Kablosuz Şifre bölümüne ise en az 8 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen, büyük harf, küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre oluşturup “Uygula” butonuna basalım.

İşlemlerimiz bu kadar. ADSL bilgileriniz doğru ise ve hattınızla ilgili bir hata yoksa internete girebilirsiniz.

Yorum Yaz